Parafínový zábal

Parafínový zábal rukou

Kdo někdy navštívil kosmetické studio či nehtový salón, jistě zaslechl o slovním spojení parafínový zábal. Nebo možná již máte tento příjemný proces za sebou a dopřáváte si jej pravidelně. V dnešním článku se parafínovému zábalu podíváme blíže na zoubek, vysvětlíme si, co je to parafín, proč se používá a zároveň si osvětlíme postup jeho aplikace. Ať už o tomto pojmu něco víte nebo je pro vás tato oblast španělskou vesnicí, rozhodně si nenechte ujít následující články, které pro vás budou informací, poučením i dobrým tipem, proč vašim rukám – a nejen jim – tento luxus dopřát.

Parafínový zábal rukou

Co je to parafín?

Již jste tohle slovíčko zaslechli, ale nikdy vás nenapadlo pídit se po jeho významu? Pak vám jeho definici rádi přiblížíme! Parafín je speciální vosk, který je bohatý na vitamín E. Jeho předností je bezesporu neobyčejná schopnost zadržet teplo. Co se složení týče, parafín je bílá, krystalická směs obsahující vyšší nasycené alkeny, které se získávají při procesu krystalizačního odparafínování ropy nebo hnědouhelného dehtu. Nenechte se zmást složitou definicí či nepříliš lákavým vznikem – parafín je pro vaše tělo neškodný, ba naopak mu může jedině pomoci! Přidají-li se do této směsi přírodní či bylinné silice, změní se konečná barva parafínu – setkat se tak můžete s několika odstíny 

Jak se parafín používá?

O nedocenitelných účincích parafínového zábalu vědí nejen v kosmetickém průmyslu, ale i v rehabilitačních centrech, neboť se používají jako součást rehabilitační léčby – kupříkladu při onemocnění kloubů. Tento příjemný zážitek si tak můžete dopřát u své kosmetičky. Parafínové zábaly se používají na dlaních, loktech, chodidlech i kolenou a to především v případě, kdy je vaše pokožka suchá, drsná či popraskaná. V takovém případě byste o aplikaci parafínu neměli dlouho váhat. Díky schopnosti udržet teplo se této proceduře říká i termoterapie a jedná se o velice oblíbenou a stále vyhledávanější kosmetickou službu.

Jak parafínová lázeň to funguje?

Zavítáte-li do kosmetického studia či nehtového salonu a požádáte o parafín, můžete se rozhodnout mezi dvěma způsoby, jak vám může být aplikován:

 

  •          parafínová lázeň
  •          parafínový obklad

 

Ošetřené místo se pod parafínem krásně prohřeje, prokrví, zároveň se otevřou póry a pokožka se tak hydratuje. Ve výsledku se budete moci těšit ze zářivé, jemné, dokonale hydratované – a co vás jistě potěší – i na pohled mladistvější pokožky.

Parafínová lázeň

Postup aplikace

  •          parafín se nahřeje na teplotu přibližně 50°C
  •          ošetřovaná místa se na pár vteřinek ponoří do tekutého parafínu, díky čemuž parafín přilne
             k pokožce (parafín se též může nanést štětcem)
  •          ošetřené místo se následně obalí igelitem a zabalí se do froté zábalu
  •          nechá se působit 15-20 minut
  •          následně se z ošetřeného místa velice snadno odstraní
  •          pokožka se promasíruje


Parafínový zábal – tedy ošetření speciálním voskem, vám může s kvalitou vašich nehtů výrazně pomoci. Nebude proto od věci, když si na tuhle proceduru zajdete – ovšem pozor – abyste dosáhli viditelných výsledků, chce to zajít si do kosmetického studia několikrát, jedna návštěva vám rozhodně nestačí.

Prafínová vana s příslušenstvím >>

Vyzkoušejte přípravky na posílení nehtů

Vaše nehty si zaslouží kvalitní péči, které je třeba věnovat se pravidelně. Pokud stav vašich nehtů dojde do fáze, kdy se začnou lámat a třepit, je na čase sáhnout po posilujících přípravcích, které vyhladí povrch celého nehtů, posílí nehtovou ploténku, nehet vyživí, zpevní a zregeneruje. Je to maličkost, která vám zabere jen několik málo minut, ale pro vaše ruce udělá maximum.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *