Jak si správně lakovat nehty

Jak si správně lakovat nehty

Nehty jsou vizitkou každé ženy. Ačkoli tomu většina žen nevěří, spousta mužů si nevšimne, jakou barvu blůzky máte na sobě, nezapamatuje si jaké jste měla boty, ale okousané, polámané, roztřepené a neupravené nehty je dokážou velice rychle odradit. I když nehty představují velice malou část ženského těla, hodně na nich záleží.

Lakování a úpravy nehtů

Kvalitní laky na nehty >>

Většina žen ale naštěstí o své nehty důkladně pečuje. Navštěvují nehtová studia, kde si nechávají své nehty upravit pomocí gelu či akrylu, různě si je zdobí a tvarují do známých i méně oblíbených tvarů. A je to jedině dobře! Pokud ale nejste zastánkyně umělých nehtů, jste hrdá na svůj přirozený tvar, máte nehty zdravé a chcete je ukázat světu, nemusíte navštěvovat manikérku, nýbrž si nehty můžete upravit sama – lakováním. Aby tento proces dosáhl vytouženého cíle, je třeba dodržovat základní pravidla. A jak si tedy správně lakovat nehty?

Příprava před lakováním

Ještě než se pustíte do samotného lakování, důkladně na něj své nehty připravte. Máte-li na nehtech zbytečky předchozího laku, důkladně nehty odlakujte a odmastěte mýdlem. Následně věnujte pozornost i úpravě okolí samotného nehtu – kůžičku velmi jemně zatlačte pomerančovým dřívkem a nikdy ji nestříhejte! Suché, odlakované a odmaštěné nehty můžete s klidným svědomím podrobit samotnému lakování.

4 fáze lakování

Lakování nehtů spočívá ve čtyřech fázích – vrstvách. Jako první naneste podkladový lak, neboli bázi. Báze nehtům dodá potřebné vitamíny a postará se o to, aby byly nehty rovné a hladké. Nechte jen pořádně zaschnout a dále přistupte k lakování vámi vybranou barvou. Nehet vždy lakujte maximálně třemi plynulými a souměrnými tahy – štětečkem táhněte od kůžičky směrem ke špičce nehtu. První tah začíná uprostřed, čímž si zajistíte největší vrstvu laku právě do středu nehtu. Vyvarujte se nanášení příliš silné vrstvy. Druhou vrstvu nehte opět důkladně zaschnout. Nikdy nepokračujte k další fázi aniž by ta předešla dostatečně nezaschla. Třetí vrstva spočívá v úplně stejném procesu jako vrstva druhá – naneste třemi tahy přiměřenou dávku laku stejné barvy.

laky-na-nehty

V této fázi máte nehty nalakované třemi vrstvami. Chcete-li, aby vám úprava nehtů vydržela co nejdéle, přistupte k nanesení čtvrté poslednívrstvy laku, tzv. top chat – jinak řečeno vytvrzovač. Jestli jste v průběhu lakování přetáhla na okolí nehtu, otřete jej navlhčeným tamponkem.

uv-gely

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *